We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Klukoviny

by Hm...

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      100 CZK  or more

     

1.
Škytavka 01:41
Pavel Šrut jdu si takhle po ulici a hned potkám škytavici a u dveří přes lávku vidím skákat škytavku co tu děláš? chci domů! komu patříš? nikomu! ale teď jsem hochu tvoje řekla a šup do pokoje prošmejdila celý byt každou škvírku v domě - škyt - a vklouzla do mě!
2.
Husí pochod 03:00
František Hrubín Houpy hou, husy jdou s bílým peřím k našim dveřím, houpy hou, husy jdou. Mají čistá křídla bez drahého mýdla, a když vyjde sluníčko peří se jim svítí, já se také, mamičko, nebudu už mýti. Houpy hou, husy jdou s bílým peřím k našim dveřím, houpy hou, husy jdou.
3.
Baterky 00:57
Marek Doubrava Včera jsem byl na návštěvě u Terky, u Terky měla super hračku robůtka co zpíval když jsi zmáčknul páčku jenomže mu docházely baterky, baterky, baterky...
4.
Podzime 01:12
Vítězslav Nezval Podzime, podzime, už zas nosíš deště! Pěkně tě prosíme, počkej chvíli ještě. Kam vkročíš, podzime, tam je plačtivý den, pěkně tě prosíme, počkej ještě týden. Podzime, podzime pěkně tě prosíme Podzime, podzime počkej ještě týden
5.
Marek Doubrava Dodo do dobrou noc, ať se ti dneska spí moc krásně. Abys' hezky usnul, Dodíku, tak i na mámině pupíku měsíc zhasne. Netahej už mámu za tu šňůru pupeční, zavři oči, hajdy do peřin. Den už dojel tramvají až do stanice konečný a koukni na mě - já už taky dávno spím. No tak Dodo do dobrou noc, ať se ti dneska spí tak jako v prachovym peří a táta ti zas zejtra složí další básně.
6.
Josef Hiršal Zazpívala smutná Meluzína, co nám spadla večer do komína, že už bude brzy padat sníh. Slyšela to naše stará kočka, potichu si mňoukla: Jen ať počká! Kdopak se má brouzdat v závějích? Zimní kabát visel blízko stěny. Myslel si: To budu krásně zasněžený! Bude zima, budou mrazy, budou sáňky, bude smích... A já jsem již skoro usínala. Zdálo se mi, že jsem sáňkovala a honila kočku po stráních.
7.
Pavel Šrut Šišatým lesem do vsi šel šišatý švec šišatou prodat botu. Šišatou věc ten šišatec našel u šišatého plotu. A ta šišatá věc u šišatého plotu byla šišatý dukát. Hned samým štěstím šišatec na ten svůj šišatý nos upad. Vtom na nebi šišatém - divná věc - jedna šišatá hvězda vyšla! A od té doby ten náš švec - to še ví - trochu šišlá.
8.
Hop hop hop 01:15
Vítězslav Nezval Hop, hop, hop, byl jeden strop. Na tom stropě byla díra pro velkého netopýra, byla jako hrob, hop, hop, hop! Hop, hop, hop, byl jeden strop. Na tom stropě byla louka pro mouchu a pro pavouka, veliká pět stop hop, hop, hop! Hop, hop, hop, byl jeden strop. Na tom stropě byla díra, do té díry chytli výra jako pod poklop, hop, hop, hop!
9.
Pavel Šrut Že prej mlsaj motejli sladkou vatu na špejli! Povídali slepejši pod lopuchem ve skrejši. Jenomže prej slepejši furt si něco vymejšlí. Povídali motejli a v tomhle se nemejlí. Nejsou přece včerejší a hloupí jak slepejši, co zalezou pod bejlí a neviděj bez brejlí. Každej ví, že motejli pijou z kytek koktejly! Teda... pokud nechtěj-li sladkou vatu na špejli.
10.
Josef Kainar Na nádraží při tom shonu drcl vagon do vagonu "Promiňte mi" vagon řek' stalo se to mimoděk. Druhý řekl: "jaké křiky, já mám dobré nárazníky!"
11.
Jiří Wolker Padám, padám z nebeských výší, radostným letem neznámou říší. Bílé mám čelo, bílé mám dlaně, nejčistší krásy jsem nabrala na ně. Prostorem tichých, zářících květů pozdravy nesu vzdálených světů. Pohádky křehké, zasněné báje, přináším v duši od prahu ráje. Na zemi černé - jak všechno, co svato - roztávám zvolna v špinavé bláto.
12.
Žirafa 00:53
Filip Nebřenský Žirafa jde savanou, hlavičku má mazanou, kolem sebe slyší smích, že prý chodí na štaflích. Ona však ví najisto, že když přijde na místo, kde jen stromy k nebi ční, žaludek si naplní. Všem, kdo mají malou výšku bude brzo kručet v bříšku. Kdo se drží při zemi, bude míti hlad. Žirafa jde savanou odspoda již spapanou, zvířátka jí závidí, to se učí od lidí.
13.
Malý dách 02:28
Marek Doubrava Není nad malýho dácha, ví to tvá budoucí ségra i brácha. Pročpak si nedat trochu voraz? K čemu se vztekat a brečet, nic ti za tu chvíli neuteče. Až se vzbudíš půjde všechno snáz. Ve spánku navštíví tě alkalické víly, dobijou ti baterky a pak zas hned budeš plný síly! Není nad malýho dácha, ví to tvá budoucí ségra. Pročpak by ses na chvilku nenatáh'? Uvidíš, že až se vzbudíš, promneš si očička, že slastně zazíváš - ách - to byl krásný dách...
14.
Šakal 01:05
Ivan Blatný Byl jednou jeden šakal, ten šakal smutně plakal. to bylo vytí, to byl pláč. A nevěděl jsi proč a zač Byl jednou jeden šakal ten smutně plakal
15.
Ruce 01:39
František Hrubín Pořádného kluka, kluka, kluka nezabolí ruka, ruka, ruka Udrží v ní pero lehce, i když se mu třeba úplně nechce. Vždyť má ruce k práci, a ne pro legraci. A nanosí mámě uhlí, i kdyby mu ruce úplně ztuhly.
16.
František Halas Copak je to ve tmě? Copak je to v noci? Z čeho máme strach! Na zdech rostou stíny a my bez pomoci ve svých postýlkách. Tiskneme si hračky, pevně držíme, ty se nebojí, utéci se nedá, křičeti se nesmí... Kdo to jenom chodí v pokoji? Rarášek to není, to je kamarád. Kdopak to jen ale, kdopak to jen je? Drak to asi nebude, nemá světlo rád. Maminka to jistě ráno zabije.
17.
Vánoční 01:36
Pavel Šrut Dvě podivné osoby mají pifku na soby, tak vyjely spolu k severnímu pólu letos zase po roce. Nenávidí Vánoce, stromek, svíčky, dárky, místo kapra k večeři (nikdo mi to nevěří) mají sulc a škvarky! Dvě podivné osoby chystají lov na soby, přepadají saně. Zde jsou jejich podoby: Děti, pozor na ně!
18.
Byl jednou jeden domeček a v tom domečku stoleček a na stolečku mistička a v té mističce vodička a v té vodičce rybička. Kde je ta ryba? Kočka ji snědla. Kde je ta kočka? V lesy se zaběhla. Kde jsou ty lesy? Na prach shořely. Kde je ten prach? Voda ho vzala. Kde je ta voda? Voli ji vypili. Kde jsou ti voli? Páni je snědli. Kde jsou ti páni? Na hřbitově zakopáni.

credits

released December 1, 2011

license

all rights reserved

tags

about

Hm... Hlavní město Praha, Czech Republic

contact / help

Contact Hm...

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Hm..., you may also like: